Ocena użytkowników:  / 2

Pinterest to jedna wielka tablica, na której użytkownicy mogą przyczepiać fragmenty odnalezionych stron internetowych. Za pomocą zainstalowanego rozszerzenia serwis po prostu "zasysa" obrazki ze wskazanej witryny i publikuje je na tablicy. Brzmi banalnie, ale ważne jest wykonanie. Tę olbrzymią ilość informacji pokazuje genialnie zaprojektowany interfejs - wchodzimy na stronę i jedyne, co musimy robić, to przewijać jej zawartość aż coś nas zainteresuje.

Czytaj więcej...

Kategoria: Internet
Ocena użytkowników:  / 7

W Internecie istnieje tylko jedno kryterium pupilarności: ilość kliknięć. Jest duża, portal zarabia, jest mała – portal znika lub umiera śmiercią naturalną. Dlatego jedyne ważne pytanie dla ludzi prowadzących portale, brzmi : co zrobić by ludzie klikali na ten artykuł? Jeżeli będą to na portalu pojawia się reklamy a wtedy zarobek gwarantowany. Odpowiedzi jest wiele, te najbardziej znane są proste jak bambusowy kij : każdy artykuł opatrzeć zdjęciami ładnych dziewcząt.

Czytaj więcej...

Kategoria: Internet
Ocena użytkowników:  / 1

9 maja1979 r. na terenie Instytutu Technologicznego Uniwersytetu Northwestern w USA eksploduje pudełko raniąc studenta który próbował je otworzyć, 15 listopada w części bagażowej lecącego z Chicago do Waszyngtonu samolotu eksploduje bomba. Samolot ląduje awaryjnie, kilkunastu pasażerów poddanych zostaje hospitalizacji z powodu zatrucia dymem.

Czytaj więcej...

Kategoria: Internet
Ocena użytkowników:  / 3

Jak już informowaliśmy Putin czyli Rosja przygotowuje się do wywołania „wojny informacyjnej” byłym krajom socjalistycznym czyli także Polski. Putin w przeciwieństwie do naszych polityków jest człowiekiem oświeconym i otoczonym najwybitniejszymi doradcami w kwestii informatyzacji kraju i funkcjonowania Internetu. Od 2007 roku premier Putin zachęcał – relacjonowałem to na mediologia.pl - administrację do korzystania z „wolnego oprogramowania” (open-source), a Leonid Reiman, rosyjski minister komunikacji, ogłosił już w 2007 r, że do 2009 roku na wszystkich szkolnych komputerach zostanie zainstalowany rosyjska wersja Linuksa (sztandarowy produkt „wolnego oprogramowania”).

Czytaj więcej...

Kategoria: Internet
Ocena użytkowników:  / 8

Specjaliści są zgodni: rozwój Internetu przyczynił się do eksplozji handlem kobietami i dziećmi i upodobnił nasz wiek do makabrycznego okresu „handlu żywym towarem” w XVIII i XIX wieku, którego likwidacja była naczelnym hasłem rodzących się ustrojów demokratycznych. Dzisiaj zasady demokracji rządzą światem, w jej imię USA wywołuje kolejne wojny, a jej zasady są właśnie gwałcone głownie w krajach demokratycznych w których handel kobietami i dziećmi kwitnie. Przy czym kobiety traktowane są identycznie jak murzyni przewożeni w XIX wieku z Afryki na plantacje w południowych stanach USA.

Czytaj więcej...

Kategoria: Internet
Ocena użytkowników:  / 1

Portal społecznościowy Facebook po raz kolejny wykazał się „poprawnością polityczną” zgodną z nurtem mainstreamowych mediów i polityków. Tym razem jego „ofiarą” padł prywatny profil jednego z członków Fundacji PRO – Prawo do Życia.

Czytaj więcej...

Kategoria: Internet

Strona 1 z 25

1

E-korupcja.pl - E-book

Pierwsza książka o korupcji w informatyzacji

Dowiesz się z niej:

  • jak firmy amerykańskie korumpowały polskich ministrów.
  • dlaczego informatyzacja ZUS nie jest jeszcze zakończona.
  • dlaczego płacimy więcej od amerykanów za nasze systemy informatyczne.
  • co robić by wyrugować korupcję

e-korupcja