Skip to main content

89% Europejczyków korzysta z Internetu

Internet upowszechnił się wśród ogółu społeczeństwa, głównie za sprawą dostępności które stale się zwiększa, wraz z wprowadzeniem coraz to nowszych technologii 3G, 4G, LTE, 5G. Od 2007 roku większość gospodarstw domowych w Unii Europejskiej miała dostęp do Internetu. Odsetek ten nadal wzrastał, przekraczając poziom 75% w 2012 r. i 80% w 2014 r. Do 2018 r. odsetek gospodarstw domowych w Unii Europejskiej posiadających dostęp do internetu zwiększył się do 89 % – wzrost o 29 punktów procentowych w porównaniu z 2008 r. We wszystkich państwach członkowskich zdecydowanie najbardziej rozpowszechnionym środkiem dostępu do internetu było łącze szerokopasmowe: w 2018 r. korzystało z niego 86 % gospodarstw domowych w UE-28, co oznacza, że odsetek ten był o 38 punktów procentowych wyższy niż w 2008 r.

Czytaj więcej: 89% Europejczyków korzysta z Internetu

  • Utworzono .
  • Kliknięć: 2531

Jak sprzedać używany laptop?

Na chwilę obecną łatwo jest sprzedać używany komputer szybko, trudniej natomiast - sprzedać go po satysfakcjonującej cenie. Istotnie, trwaniem  przebiegu transakcji nie powinniśmy się martwić. Potencjalnych nabywców jest dużo. Ponadto, bardzo wiele różnych platform internetowych (takich jak OLX lub Allegro) zajmuje się organizacją sprzedaży używanego sprzętu. Ułatwia to potencjalnym nabywcom szybką identyfikację interesującej ich oferty. Dzięki tym udogodnieniom można łatwo i sprawnie sprzedać używany komputer. 

Czytaj więcej: Jak sprzedać używany laptop?

  • Utworzono .
  • Kliknięć: 1657

60% młodych Europejczyków posiada smartfony

Młodzi Europejczycy uważają internet za najbardziej wiarygodne źródło informacji - wynika z najnowszego raportu Telefonica Global Millenial Survey. Według globalnego badania, obejmującego także Polskę, aż 49 proc. osób z Europy Środkowo-Wschodniej korzysta z Internetu, poszukując danych na temat najnowszych wydarzeń. To znacznie lepszy wynik, niż w przypadku telewizji (33 proc.) i prasy (12 proc.).

Czytaj więcej: 60% młodych Europejczyków posiada smartfony

  • Utworzono .
  • Kliknięć: 13597

Microsoft - będziemy płacić za oglądanie filmu w kilka osób

microsoft-surface-16-verge-1200 verge super wide large verge medium landscapeFirma Microsoft to symbol pieniądza i umiejętności wymyślania sposobów – jak wyciągnąć od nas czyli właścicieli jego oprogramowań jak najwięcej forsy, na tym właśnie polega geniusz Billa Gatesa. Nowy pomysł Microsoftu jest absurdalny i polega na tym, że z punktu widzenia ekonomi zmienia pokój w salę kinową, polega bowiem na tym sprawi, że będziemy więcej płacili za filmy oglądane w kilka osób. Czysta paranoja.

Czytaj więcej: Microsoft - będziemy płacić za oglądanie filmu w kilka osób

  • Utworzono .
  • Kliknięć: 13157

Koniec kłopotów z częstym ładowaniem smartfonów

blackberry nadal smartfon 4351747Wszyscy doskonale wiedzą, że bez wydajniejszych baterii albo przynajmniej systemów, które wpłynęłyby na oszczędniejsze wykorzystywanie energii, dalszy rozwój smartfonów może być bardzo utrudniony. Kolejne funkcje, w tym ciągłe monitorowanie naszego życia czy łączność z siecią, bez wątpienia sprawią, że nie będziemy się mogli rozstawać z ładowarkami na zbyt długo.

Czytaj więcej: Koniec kłopotów z częstym ładowaniem smartfonów

  • Utworzono .
  • Kliknięć: 9886