Ocena użytkowników:  / 1

Młodzi Europejczycy uważają internet za najbardziej wiarygodne źródło informacji - wynika z najnowszego raportu Telefonica Global Millenial Survey. Według globalnego badania, obejmującego także Polskę, aż 49 proc. osób z Europy Środkowo-Wschodniej korzysta z Internetu, poszukując danych na temat najnowszych wydarzeń. To znacznie lepszy wynik, niż w przypadku telewizji (33 proc.) i prasy (12 proc.).

Czytaj więcej...

Kategoria: Technologie
Ocena użytkowników:  / 3

microsoft-surface-16-verge-1200 verge super wide large verge medium landscapeFirma Microsoft to symbol pieniądza i umiejętności wymyślania sposobów – jak wyciągnąć od nas czyli właścicieli jego oprogramowań jak najwięcej forsy, na tym właśnie polega geniusz Billa Gatesa. Nowy pomysł Microsoftu jest absurdalny i polega na tym, że z punktu widzenia ekonomi zmienia pokój w salę kinową, polega bowiem na tym sprawi, że będziemy więcej płacili za filmy oglądane w kilka osób. Czysta paranoja.

Czytaj więcej...

Kategoria: Technologie
Ocena użytkowników:  / 1

blackberry nadal smartfon 4351747Wszyscy doskonale wiedzą, że bez wydajniejszych baterii albo przynajmniej systemów, które wpłynęłyby na oszczędniejsze wykorzystywanie energii, dalszy rozwój smartfonów może być bardzo utrudniony. Kolejne funkcje, w tym ciągłe monitorowanie naszego życia czy łączność z siecią, bez wątpienia sprawią, że nie będziemy się mogli rozstawać z ładowarkami na zbyt długo.

Czytaj więcej...

Kategoria: Technologie
Ocena użytkowników:  / 2

docomo-smell-phonesGłówny japoński operator komórkowy NTT DoCoMo ogłosił zakończenie budowy oprogramowania umożliwiającego automatyczne tłumaczenie telefonicznej rozmowy z kimś kto nie rozumie języka nadawcy. NTT DoCoMo zakończyła już finalne testy programu do automatycznego tłumaczenia języka na smartfony i tablety, które firma sprzedaje od 3 listopada, wyposażonych w system operacyjny Android firmy Google.

Czytaj więcej...

Kategoria: Technologie
Ocena użytkowników:  / 2

yuri-vishnevskyOd wielu badacze Internetu i dostarczali nam niezliczonych dowodów, że wpływaja one źle na psychikę internautów, że są jak zabójczy narkotyk, który prędzej czy późnie doprowadza do ciężkiej choroby. Ostatnio badacze ze szpitala dziecięcego w Bostonie ustalili, że gra komputerowa wymagająca od gracza zachowania spokoju może znacznie poprawić efekty psychoterapii. Nie wystarczy jednak aby to była zwykła gra, ale taka, która jest sprzężona ze sprzętem monitorującym pracę serca.

Czytaj więcej...

Kategoria: Technologie
Ocena użytkowników:  / 2

czasteczka dnaDoświadczenie przeprowadzone przez Harward Medicale School w Bostonie, ma wszelkie cechy radykalnego przełomu w informatyce i biotechnologii.

Uczonym z tej uczelni udało się zapisać w formie binarnej książkę liczącą 53 000 tysiące słów w sekwencji DNA. D tego celu użyto języka programowania JavaScript. Aby uzmysłowić sobie co w praktyce oznacza ta informacja przypomnijmy, że całość informacji zawartych w świecie, która reprezentuje około 1,8 zettabajta – jeden zettabajt to 10 podniesiony do 21 potęgi) może być umieszczona w czterech gramach DNA.

Jak przebiegała procedura tego eksperymentu? Jak przetłumaczyć kod binarny złożony z dwóch znaków 0 i 1 na sekwencje DNA, wiedząc, ze komórki umierają - a więc dane mogą być bezpowrotnie stracone – a także ulegają zmianie w procesie mutacji? Naukowcy z Bostonu utworzyli system archiwizacji danych, który jest złożony z specjalnej drukarki, która drukuje na szklistej powierzchni fragmenty DNA.

Aby dane numeryczne przetłumaczyć na sekwencja DNA, naukowcy ciągi zero-jedynkowe przetłumaczyli na sekwencje nukleudytowe złożone z czterech elementów : adeniny (A), tyminy (T), cytozyny (C) i guaniny (G) i utworzyli specjalny kod umożliwiający odczytanie zawartości sekwencji DNA przedstawionej w ciągach 0-1. Naukowcy od dawna twierdzili, że kod DNA jest doskonałym materiałem do kodowania informacji, z racji swojej minimalnej wielkości, atonicznej stabilności i długości życia mogącej dochodzić do wielu setek tysięcy lat.


red. mediologia.pl (źródła - Le Figaro, Le Monde Informatique)

Kategoria: Technologie

Strona 1 z 9

1

E-korupcja.pl - E-book

Pierwsza książka o korupcji w informatyzacji

Dowiesz się z niej:

  • jak firmy amerykańskie korumpowały polskich ministrów.
  • dlaczego informatyzacja ZUS nie jest jeszcze zakończona.
  • dlaczego płacimy więcej od amerykanów za nasze systemy informatyczne.
  • co robić by wyrugować korupcję

e-korupcja