Cenzura na Facebooku

Portal społecznościowy Facebook po raz kolejny wykazał się „poprawnością polityczną” zgodną z nurtem mainstreamowych mediów i polityków. Tym razem jego „ofiarą” padł prywatny profil jednego z członków Fundacji PRO – Prawo do Życia.

Organizacja ta aktywnie walczy o prawa poczętych dzieci, a także wskazuje na osoby opowiadające się za zabijaniem nienarodzonych. Jak wyjaśnia Fundacja PRO, Facebook ocenzurował obraz przedstawiający Wandę Nowicką, wicemarszałek Sejmu, umieszczony obok „zdjęcia z rączkami i nóżkami zabitego w wyniku aborcji dziecka, znajdującymi się na jednodolarówce”.

Aleksandra Musiał z Fundacji dodała, że w związku z tą grafiką portal zablokował jej konto na 12 godzin. „Usunięta grafika mówiła o ponadmiliardowych dochodach Planned Parenthood, a lead przypominał o tym, że ta organizacja, która jest odpowiedzialna za zabójstwo setek tysięcy dzieci rocznie, finansowała Wandę Nowicką i federę.

Czy pisanie o pieniądzach Planned Parenthood i Wandy Nowickiej łamie standardy społeczności Facebooka?” – zaznaczono w komunikacie Fundacji PRO – Prawo do Życia. Organizacja ta nie jest jedyną, która została „ocenzurowana” przez Facebook. Wcześniej informowaliśmy o zdarzeniu, jakie miało miejsce wobec redaktorów portalu pch24.pl. Konta pięciu osób zostały nie tylko zawieszone, ale także poddano je specjalnej weryfikacji.

red.

  • Utworzono .
  • Kliknięć: 5864