Spektakularna transakcja - Allegro przejmuje wykop.pl

wykop-pierwsze-logoTo jedna z najbardziej spektakularnych transakcji w polskim internecie w tym roku. Grupa Allegro, należąca do holenderskiego MIH Allegro B.V. (który z kolei jest częścią południowoafrykańskiego koncernu medialnego Naspers), przejęła Wykop.pl, należący w 80% do funduszu Garvest i w 20% do Tomasza Drożdżyńskiego (Tablica.pl).

Tym samym Wykop dołącza do m.in.: Allegro.pl, Bankier.pl, OtoMoto.pl, Ceneo.pl, czy Mojeauto.pl. Allegro według zapowiedzi nie ma zamiaru ingerować w działalność serwisu.

 

Wykop.pl powstał w grudniu 2005 r. jako polska wersja amerykańskiego serwisu Digg. Idea serwisu polega na aktywności użytkowników, gdzie jedni polecają drugim ciekawe treści. Jest jednym z nielicznych przykładów, w których polski klon zachodniego serwisu okazał się wielkim sukcesem. Grupa Allegro nie ujawnia wartości transakcji.

Wykop.pl odwiedzany jest miesięcznie przez ponad 4,8 miliony unikalnych użytkowników, którzy codziennie dodają ok. 500 linków i 20 tysięcy komentarzy i wpisów na mikroblogu.

red. mediologia.pl (źródło salon24)

Drukuj E-mail