Chińczycy tworzą Hollywood "3D"

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

8 sierpnia br. w Pekinie J.Cameron, twórca  “Titanica”, na specjalnej konferencji prasowej, zaprezentował plany nowego przedsiębiorstwa medialnego, które będzie produkowało filmy w 3D. Według twórcy Titanica, Avatara to właśnie Chiny ze swoją ze swoją kulturą plastyczna i filmową oferują najlepsze perspektywy do produkcji filmów wykorzystujących technikę wizualizacji trójwymiarowej.

Jego przedsiębiorstwo Cameron/Pace Group (CPG) współtworzy z grupą chińską Tianjin High-Teach holding, którego siedziba mieści się w w Chinach w Tianjin. Cameron stwierdzi na konferencji, że jego przedsiębiorstwo ofiaruje niezbędne techniki informatyczne chińczykom w celu przeniesienia filmów z 2D na 3D.

Udostępnienie najnowocześniejszych technik informatycznych chińczykom pchnie do przodu ch przemysł filmowy, który od kilku lat rozwija się z nieprawdopodobną szybkością. Jest to wydarzenie nie tyle artystyczne, lecz ekonomiczne : przedsiębiorstwa informatyczne zajmujące się informatyzacja i cyfryzacją filmów, jest to branża, która będzie w niedługim czasie decydowała o ekonomii każdego kraju. Przypomnijmy, ze Cameron był prekursorem cyfryzacji filmów w szczególności w Titanicu, gdzie scena tonięcia jest zrealizowana w 100% przy pomocy technik informatycznych.

red. mediologia.pl

Drukuj E-mail