Skip to main content

Fanatyk walki z globalnym ociepleniem zatruwa ocean

2c113156-1880-11e2-8e57-e8aaaf249d9c-493x328Russ George biznesmen US – fanatyk walki z globalnym ociepleniem – poinformował władze stanowe, ze rozlał 100 ton siarczanu żelaza w Pacyfiku u wybrzeży Kanady, aby sprzyjać powstawaniu fitoplanktonu, który podobno powoduje rozkład CO2.

Jest to jedna z technik uznanych za mniej lub bardziej poważną, próbę manipulacji klimatem, zwaną geo-inżynierią. "Jeśli zostanie udowodnione, że jego informacje się potwierdzą, to konsekwencje dla środowiska naturalnego mogą być poważne", stwierdził Stéphane Blain, dyrektor Laboratorium Oceanicznego z Francji.

Jest faktem, że przeciwnicy tzw. globalnego ocieplenia spowodowanego ponoć przemysłowa działalnością człowieka, (jest to tylko naukowa hipotezą dotychczas nie zweryfikowana pozytywnie) działają jak typowi fanatycy do których nie docierają fakty przeczące ich przekonaniu (ideologicznej pewności). Chcąc ratować naturę zaczynają ją niszczyć –dokładnie tak samo jak komuniści chcąc poprawić los robotników doprowadzili do powszechnej nędzy i ruiny ekonomicznej wielu krajów i narodów.

Przeciwnicy globalnego ocieplenia to współczesna odmiana człowieka ideologicznego, który rzeczywistości nie widzi. Są oni groźni dla otoczenia i dla ludzkości jak dowodzi tego obłędny eksperyment Russa Georga. Biznesmen amerykański jest bowiem przekonany, że aktywność siarczanu żelaza doprowadzi do powstania fitoplanktonu, który ponoć może absorbować emisję CO2, emisji gazów cieplarnianych odpowiedzialnych za zmiany klimatu.

W dodatku Russ George twierdzi, że ten szaleńczy eksperyment doprowadzi do przywrócenia populacji łososia. Oczywiście tego typu przekonania powinny być testowane twierdzi Blain, ale nigdy w naturze lecz w laboratoriach i to pod ścisłą kontrolą. Tego typu doświadczenie jest również bardzo kontrowersyjne, ponieważ nikt nie jest w stanie dziś powiedzieć, jaki wpływ może to mieć na środowisko i występowaniem morskiej różnorodności biologicznej.

"Ostatnie badania tego typu miały miejsce w 2009," mówi Stéphane Blain. I wynika z nich także, że siarczan żelaza obniża zawartość tlenu na dużych obszarach lub powstawanie toksycznych glonów.

red. mediologia.pl (źródło - Le Figaro)

  • Utworzono .
  • Kliknięć: 5971