Święto Linuksa W Szczecine - 15 września br.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

andLinux logoW najbliższą sobotę, 15 września br. odbędzie się Dzień Wolności Oprogramowania. Z tej okazji, Szczecińska Grupa Użytkowników Uniksa i Linuksa, organizuje w Szczecinie happening poświęcony oprogramowaniu Open Source, w czasie którego będzie można porozmawiać z propagatorami idei wolnego oprogramowania i twórcami takich programów.

Dzień Wolności Oprogramowania to wydarzenie mające charakter międzynarodowy, którego celem jest promocja idei Open Source w społeczeństwie, szczególnie wśród osób niezwiązanych z branżą informatyczną."Dzień Wolności Oprogramowania jest potrzebny, żeby uświadomić wszystkim, że nawet wysyłając maila często bezwiednie używamy kilkunastu programów, które mogły być płatne, ale dostajemy je za darmo, właśnie w myśl idei Open Source. A takich przykładów i programów dostępnych sieci jest naprawdę dużo"- wyjaśnia Grzegorz Adamowicz, wiceprezes SzLUUG. 

I dodaje, że wysyłając wiadomość e-mailem możemy używać klienta pocztowego Thunderbird - stworzonego na otwartym kodzie programistycznym. "Ta sama wiadomość jest sprawdzana pod kątem wirusów i ochrony antyspamowej, często również open sourcowymi programami. Na tym nie koniec. Są też otwarte projekty do edycji grafiki, takie jak GIMP, czy Audacity do obróbki dźwięku oraz niesamowita ilość innych programów do słuchania muzyki. Są też bezpłatne i legalne CRM’y i oprogramowania ERP dla firm. Jeśli prowadzisz jednoosobową działalność, znajdziesz także programy, które możesz używać do prostej księgowości. To tylko krótki wstęp"$ - mówi Adamowicz. 

Właśnie o takich wolnych i otwartych systemach oraz programach komputerowych będą informowali przedstawiciele Szczecińskiej Grupy Użytkowników Uniksa i Linuksa (SzLUUG) w sobotę, 15 września br. na szczecińskich Jasnych Błoniach. Spacerowicze i przechodnie, mieszkańcy miasta, którzy są serdecznie zapraszani przez organizatorów, będą mogli porozmawiać z propagatorami idei, twórcami takich programów i dowiedzieć się więcej oraz obejrzeć demonstracje takich aplikacji, a także otrzymać upominki związane z ruchem Open Source. Partnerem happeningu jest Technopark Pomerania. 

red. mediologia.pl  (żródło ComputerWorld)

Drukuj E-mail