Skip to main content

Nastolatki we Francji biją redordy w wysyłaniu sms-ów

blackberry nadal smartfon 4351747We Francji opublikowano statystyki dotyczące ilości wysyłanych sms-ów przez różne grupy ludności. Wszelkie rekordy biją nastolatki, którzy wysyłają średnio 83 sms-y dziennie, co wydaje się liczbą jeszcze kilka lat temu liczba  astronomiczną. W tym roku ogólnie liczba wiadomości wymienianych przez telefony komórkowe zwiększyła się o dalsze 23%.

W ciągu ostatnich trzech miesięcy, we Francji wysłano 45,7 miliardów sms-ów. Dane, według badania opublikowanego w czwartek przez ARCEP –instytucję statystyk telekomunikacyjnych. Nastolatki wolą raczej wysyłać sms-y niż rozmawiać przez telefon, co potwierdza tylko hipotezę japońskich naukowców, którzy uważają, że organem rozmowy u młodzieży jest „kciuk”.

 SMS –y jako forma komunikacji jest też preferowana przez młodzież w ich telefonicznych kontaktach z rodzicami. Do tego faktu rodzice jednak musieli się dostosować, ponieważ ich dzieci często nie odpowiadały na telefon, natomiast rodzicom nie przychodziło do głowy, że w takim wypadku należał wysłać sms-a.

Jednak, rodzice zaczynają się powoli dostosowywać. "Mój syn nigdy nie odpowiada na moje telefony, ale jeśli wysyłam sms-a to odpowiada w minutę. Więc jeśli mogę wysłać wiadomość tekstową, mam odpowiedź w minutę!" stwierdził jeden z ankietowanych. SMS –y sa najlepszą komunikacją międzypokoleniową – konkludują analitycy, którzy przeprowadzali badania.

red. mediologia.pl    (źródło - Le Figaro)

  • Utworzono .
  • Kliknięć: 4982