Kolejna kompromitacja informatyczna rządu PO

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

lukowicz peselNa portalu MSW opublikowano komunikat, który informuje, że rząd przesuwa o dwa lata wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań w ewidencji ludności i pojazdów czyli w rejestrze Pesel i CEPiK. Przy czym Ministerstwo Spraw Wewnętrznych dodaje, że rejestry PESEL i CEPiK zostaną przebudowane. MSW tłumaczy, że przebudowa systemów ma przynieść państwu oszczędności w wysokości 120 mln zł. Skąd ta kwota, jak ja wyliczono?

Czy naprawdę urzędnicy MSW mają obywateli III Rzeczpospolitej za idiotów ? Przecież każdy kto zna podstawy statystyku i demografii, wie doskonale, że tego typu obliczenia podaje się w przedziale, jednocześnie informują jakich metod statystycznych użyto do wyliczeń. Nic z tego MSW zamiast informacji karmi nas czysta propaganda.

W komunikacie czytamy m.in. : „Ministerstwo Spraw Wewnętrznych po przeprowadzeniu szczegółowej analizy i przeglądzie zarządzanych rejestrów: CEPiK (Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców) oraz systemu PESEL (Powszechnego Elektronicznego Systemu Ewidencji Ludności), podjęło decyzję o ich przebudowie. Jak zapewnia MSW, przyjęte rozwiązania mają przyczynić się do zwiększenia funkcjonalności systemów informatycznych. W okresie ostatnich miesięcy doszło do kilkunastu awarii, które powodowały przerwy w pracy rejestrów. "Szacujemy, że dzięki przekształceniom rejestrów PESEL i CEPiK uda się obniżyć koszty ich utrzymania o 30%. W ciągu 5 lat przyniesie to oszczędności do budżetu państwa w wysokości około 120 mln zł" - informuje MSW.”.


Interesujący fragment – opinia publiczna – ni z tego ni z owego dowiaduje się, że dwa podstawowe dla życia obywateli III Rzeczpospolitej PESEL i CEPiK nie funkcjonują prawidłowo!!! Powiedzmy jaśniej, jeżeli system PESEL miał kilka awarii i nie funkcjonuje prawidłowo to znaczy, że państwo polskie także nie funkcjonuje prawidłowo, ponieważ numer PESEL – a o tym wie każdy obywatel – jest niezbędny do załatwienia każdej sprawy w urzędach administracji publicznej.

korupcja800Tego typu informacja jest równoznaczna z twierdzeniem: III Rzeczpospolita nie jest państwem, lecz zbiorem regionów i instytucji, które nie umieją i nie mogą się ze sobą komunikować. I faktycznie, jeżeli informacja o tym, że prezes Amber Gold był karany wędruje z jednego sadu do innego przez trzy lata, to znaczy, że to państwo czyli III Rzeczpospolita jest chore i to nieuleczalnie. Tak wynika z komunikatu MSW. A może urzędnicy MSW poinformowaliby nas na czym te awarie polegały i ile ich było. Na portalu mediologia.pl informowaliśmy o jednej już pisaliśmy - czytaj Bolszewicy w Sejmie III Rzeczpospolitej.

MSW, stwierdza także w komunikacie, że : „Prace związane z modernizacją rejestrów PESEL i CEPiK będą polegały m.in. na przeprowadzeniu audytów projektów w warstwie informatycznej, finansowej i prawnej, przygotowaniu i przeprowadzeniu przetargów, stworzeniu szczegółowych projektów rozwiązań, budowie nowych systemów, wykonaniu testów oraz przeprowadzeniu szkoleń dla użytkowników. Przebudowa systemów powinna zakończyć się w 2015 roku. Modernizacja rejestru PESEL zostanie sfinansowana ze środków unijnych w ramach projektu pl.ID. Natomiast modernizacja ewidencji pojazdów i kierowców będzie finansowana z Funduszu Celowego CEPiK. W związku z przebudową systemów Ministerstwo Spraw Wewnętrznych podjęło także decyzję o znowelizowaniu przepisów dotyczących ewidencji ludności i dowodów osobistych.”.

Przypomnijmy tylko czytelnikom, że MSW wprowadzało dowody biometryczne przez 5 lat i nic z tego nie wyszło, mimo, że był to projekt bardzo łatwy do wprowadzenia i najwżniejsze prace nad nim wykonała już poprzednia ekipa rządząca. Przy czym warto dodać, że w poprzedniej kadencji – 2008 -2012, ministrowie odpowiedzialni za informatyzacje (nie myślę w tym wypadku o aktualnym ministrze) nie byli w stanie nadzorować urzędników co doprowadziło do bizantyjskiej korupcji - czytaj  okrupcji tutaj

Pesel zaczęto przebudowywać w 2006 roku. PO skończy przebudowę systemu Pesel w 2015. Rekord świata pobity.

Piotr Piętak

Drukuj E-mail