Instagram - 100 mln. uzytkowników i 27 mln zdjęć dziennie

Napisane przez mediologia, .

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

80345342d0784cb7a67c61d9369212ee thb14Instagram to jedna z najbardziej popularnych  aplikacji mobilnych do obróbki zdjęć i jednocześnie portal społecznościowy. Aplikacja od momentu wprowadzenia jej na rynek  odniosła ogromny  sukces – w ciągu zaledwie 24 godzin pobrało ją ponad milion osób.

Darmowa aplikacja dzięki efektownym filtrom, łatwej obsłudze i integracji z serwisami społecznościowymi szybko podbiła serca właścicieli telefonów komórkowych: zaledwie; po kilku miesiącach korzysta z niej ponad 100 mln użytkowników, którzy codziennie publikują łącznie 25 mln zdjęć.

Po raz pierwszy w historii telefonów powstało coś na kształt portalu komórkowego na którym możemy dzielić się zdjęciami i obserwować dokonania naszych znajomych. To dlatego Facebook w kwietniu tego roku zakupił Instagram. Dlaczego firma podjęła tą decyzje, mimo, że według  użytkowników istnieje wiele innych oprogramowań  lepszych od Instagram?

Po pierwsze dlatego, że oprogramowanie to doprowadziło  do powstania pierwszej społeczności komórkowej dzielącej się fotografiami poprzypomina do złudzenia funkcjonowanie portalu Facebook.

Dzięki temu - jak podkreśla prezes firmy, której oprogramowanie zakupił Facebook pani Amy Cole – fotografia obaliła kolejna barierę i staje się powoli nowym językiem, w którym swoje emocje i przeżycia wyrażają posiadacze oprogramowania Instagram. (o nowym języku internetu czytaj także tutaj) Prostego w obsłudze i  umożliwiającego podzieleniem się swoją fotograficzna twórczością ze znajomymi.

red. mediologia.pl     (źródło  - Le Figaro)

Opublikowano w Technologie

Drukuj