- Szczegóły
- Kategoria: Technologie
- Odsłon: 3032
Internet upowszechnił się wśród ogółu społeczeństwa, głównie za sprawą dostępności które stale się zwiększa, wraz z wprowadzeniem coraz to nowszych technologii 3G, 4G, LTE, 5G. Od 2007 roku większość gospodarstw domowych w Unii Europejskiej miała dostęp do Internetu. Odsetek ten nadal wzrastał, przekraczając poziom 75% w 2012 r. i 80% w 2014 r. Do 2018 r. odsetek gospodarstw domowych w Unii Europejskiej posiadających dostęp do internetu zwiększył się do 89 % – wzrost o 29 punktów procentowych w porównaniu z 2008 r. We wszystkich państwach członkowskich zdecydowanie najbardziej rozpowszechnionym środkiem dostępu do internetu było łącze szerokopasmowe: w 2018 r. korzystało z niego 86 % gospodarstw domowych w UE-28, co oznacza, że odsetek ten był o 38 punktów procentowych wyższy niż w 2008 r.
- Szczegóły
- Kategoria: Technologie
- Odsłon: 14290
Młodzi Europejczycy uważają internet za najbardziej wiarygodne źródło informacji - wynika z najnowszego raportu Telefonica Global Millenial Survey. Według globalnego badania, obejmującego także Polskę, aż 49 proc. osób z Europy Środkowo-Wschodniej korzysta z Internetu, poszukując danych na temat najnowszych wydarzeń. To znacznie lepszy wynik, niż w przypadku telewizji (33 proc.) i prasy (12 proc.).
- Szczegóły
- Kategoria: Technologie
- Odsłon: 13720
Firma Microsoft to symbol pieniądza i umiejętności wymyślania sposobów – jak wyciągnąć od nas czyli właścicieli jego oprogramowań jak najwięcej forsy, na tym właśnie polega geniusz Billa Gatesa. Nowy pomysł Microsoftu jest absurdalny i polega na tym, że z punktu widzenia ekonomi zmienia pokój w salę kinową, polega bowiem na tym sprawi, że będziemy więcej płacili za filmy oglądane w kilka osób. Czysta paranoja.
Czytaj więcej: Microsoft - będziemy płacić za oglądanie filmu w kilka osób
- Szczegóły
- Kategoria: Technologie
- Odsłon: 10448
Wszyscy doskonale wiedzą, że bez wydajniejszych baterii albo przynajmniej systemów, które wpłynęłyby na oszczędniejsze wykorzystywanie energii, dalszy rozwój smartfonów może być bardzo utrudniony. Kolejne funkcje, w tym ciągłe monitorowanie naszego życia czy łączność z siecią, bez wątpienia sprawią, że nie będziemy się mogli rozstawać z ładowarkami na zbyt długo.
Czytaj więcej: Koniec kłopotów z częstym ładowaniem smartfonów
- Szczegóły
- Kategoria: Technologie
- Odsłon: 12039
Główny japoński operator komórkowy NTT DoCoMo ogłosił zakończenie budowy oprogramowania umożliwiającego automatyczne tłumaczenie telefonicznej rozmowy z kimś kto nie rozumie języka nadawcy. NTT DoCoMo zakończyła już finalne testy programu do automatycznego tłumaczenia języka na smartfony i tablety, które firma sprzedaje od 3 listopada, wyposażonych w system operacyjny Android firmy Google.
Czytaj więcej: Automatyczne tłumaczenie rozmów w telefonii komórkowej
- Szczegóły
- Kategoria: Technologie
- Odsłon: 7757
Od wielu badacze Internetu i dostarczali nam niezliczonych dowodów, że wpływaja one źle na psychikę internautów, że są jak zabójczy narkotyk, który prędzej czy późnie doprowadza do ciężkiej choroby. Ostatnio badacze ze szpitala dziecięcego w Bostonie ustalili, że gra komputerowa wymagająca od gracza zachowania spokoju może znacznie poprawić efekty psychoterapii. Nie wystarczy jednak aby to była zwykła gra, ale taka, która jest sprzężona ze sprzętem monitorującym pracę serca.
- Szczegóły
- Kategoria: Technologie
- Odsłon: 7483
Doświadczenie przeprowadzone przez Harward Medicale School w Bostonie, ma wszelkie cechy radykalnego przełomu w informatyce i biotechnologii.
Uczonym z tej uczelni udało się zapisać w formie binarnej książkę liczącą 53 000 tysiące słów w sekwencji DNA. D tego celu użyto języka programowania JavaScript. Aby uzmysłowić sobie co w praktyce oznacza ta informacja przypomnijmy, że całość informacji zawartych w świecie, która reprezentuje około 1,8 zettabajta – jeden zettabajt to 10 podniesiony do 21 potęgi) może być umieszczona w czterech gramach DNA.
Jak przebiegała procedura tego eksperymentu? Jak przetłumaczyć kod binarny złożony z dwóch znaków 0 i 1 na sekwencje DNA, wiedząc, ze komórki umierają - a więc dane mogą być bezpowrotnie stracone – a także ulegają zmianie w procesie mutacji? Naukowcy z Bostonu utworzyli system archiwizacji danych, który jest złożony z specjalnej drukarki, która drukuje na szklistej powierzchni fragmenty DNA.
Aby dane numeryczne przetłumaczyć na sekwencja DNA, naukowcy ciągi zero-jedynkowe przetłumaczyli na sekwencje nukleudytowe złożone z czterech elementów : adeniny (A), tyminy (T), cytozyny (C) i guaniny (G) i utworzyli specjalny kod umożliwiający odczytanie zawartości sekwencji DNA przedstawionej w ciągach 0-1. Naukowcy od dawna twierdzili, że kod DNA jest doskonałym materiałem do kodowania informacji, z racji swojej minimalnej wielkości, atonicznej stabilności i długości życia mogącej dochodzić do wielu setek tysięcy lat.
red. mediologia.pl (źródła - Le Figaro, Le Monde Informatique)
- Szczegóły
- Kategoria: Technologie
- Odsłon: 8073
Pisaliśmy już wielokrotnie, ze nieuchronnie zbliża się koniec dominacji systemu operacyjnego Windows produkcji firmy Microsoft w który wyposażonych jest 90% komputerów domowych. Problem w tym, że wraz z nieprawdopodobnie szybkim rozwojem Internetu coraz więcej użytkowników włącza komputer, ale w praktyce systemu nie używa, ponieważ natychmiast po zainstalowaniu się systemu Windows użytkownik włącza Internet przy pomocy przeglądarki Mozilla Firefox, która jest produktem darmowym wykonanym w dużym stopniu przez informatyków z ruchu wolnego oprogramowania.
czytaj także : Agonia Microsoftu
Następnie użytkownik komputera wchodzi na Facebooka lub szuka czegoś przy pomocy Googla. Do czego jest dzisiaj potrzebny internaucie Windows? Do niczego z wyjątkiem Worda na którym piszemy teksty, tak wiec dominacja systemu skończy się, kiedy pojawi się edytor tekstu przypominający w używaniu Worda.
Dzisiaj supremacja Microsofta opiera się głównie na naszym przyzwyczajeniu do Worda. Ktoś kto używał edytorów na systemie Linux, doskonale wie o czym pisze, są one bowiem sprzeczne z logiką „maszyny do pisania” a właśnie tej logice oparte jest funkcjonowanie Worda. Windows to Word i nic więcej.
Kiedyś św. Augustyn opisujący swój świat, stwierdził: „ja Bóg i nic więcej”, dzisiaj Biluś Geats może powtórzyć za nim: „ja Word i nic więcej”. Windows bowiem nie służy do niczego, jest całkowicie zbędny w erze Internetu i portali społecznościowych. To zjawisko zanikania dominacji systemu operacyjnego Windows potwierdzają najwybitniejsi przedsiębiorcy z doliny Krzemowej.
Według prezesa Salesforce.com, Marc Benioff, upowszechnienie nowej wersji Windows 8 będzie oznaczać "koniec" dominacji systemu operacyjnego Microsoftu w branży informatycznej, z powodu rosnącej konkurencji i możliwości wyboru rozwiązań alternatywnych.
Podczas imprezy zorganizowanej przez Salesforce.com Cloudforce w Nowym Jorku dnia 19 października Marc Benioff stwierdził, że tzw. rozwój „chmur” spowoduje spadek zainteresowania firm systemem informacyjnym Windows. Na razie Microsoft odmówił skomentowania oświadczenia Marc Benioff.
Na poparcie swoich twierdzeń, Benioff wspomniał niedawną rozmowę miał z prezesami firmy, której nie wymienia nazwy. "Naszym celem jest, pozbycie się wszystkich komputerów", powiedział jeden z nich i dodał, ze za dwa lata na świecie będą (bring-your-own-device),czyli terminale mobilne nowej generacji " do których system operacyjny ma się tak jak pięść do nosa.
Piotr Piętak