- Szczegóły
- Kategoria: Blog
- Odsłon: 4017
Na pierwszy rzut oka najtrafniej sukces Palikota podsumował A. Michnik w „Gazecie Wyborczej”, cytuje : „Radykalny antyklerykalizm okazał się drogą do sukcesu wyborczego w naszym arcykatolickim państwie.”. W tym zdaniu jednak tylko pierwszy człon jest prawdziwy, to fakt, że Palikot wzniecając „radykalny antyklerykalizm” podbił serca tych, którzy Kościoła Katolickiego i wiary chrześćjańskiej nienawidzą, jednak druga formuła mówiąca o tym, że Polska jest „arcykatolickim państwem” jest fałszywa z dwóch powodów : po pierwsze sugeruje, że III Rzeczpospolita jest państwem wyznaniowym w którym prawo dyktowane jest Sejmowi przez Episkopat, jest to formuła żywcem wyjęta z propagandy stalinowskiej z lat 50 –tych XX wieku
- Szczegóły
- Kategoria: Blog
- Odsłon: 3823
Od pięciu lat redaktorem naczelnym „Rzeczpospolitej” jest katolicki publicysta Paweł Lisicki, który na to stanowisko został mianowany w czasie rządów PiS –u. Lisicki umiał – i to jest jego wielka zasługa – zgromadzić w redakcji „Rzeczpospolitej” najwybitniejsze pióra publicystyczne III Rzeczpospolitej, które – n.p Ziemkiewicz - przeciwstawiły się skutecznie nachalnej propagandzie politycznej „Gazety Wyborczej” i TVN. Jednak od czasu do czasu czy to P. Lisicki czy Wildstein obaj dłużnicy PiS –u czują się w obowiązku bronić prezesa J. Kaczyńskiego wtedy właśnie gdy popełni on nie tyle gafę polityczną lecz szczytową głupotę.
- Szczegóły
- Kategoria: Blog
- Odsłon: 3603
Dlaczego PiS przegrywa po raz szósty z kolej wybory ? Dlaczego z partii, która w latach 2001 -2005 umiała zintegrować dużą cześć prawicowych ugrupowań zmieniła się w sektę polityczną, która dzisiaj uniemożliwia społeczeństwu polskiemu zorganizowanie się i prowadzenie walki politycznej przeciwko skorumpowanym rządom postkomunistycznej oligarchii zdobywającej coraz więcej wpływów wśród wyborców (fenomen Palikota) ?
- Szczegóły
- Kategoria: Blog
- Odsłon: 3741
Wyniki wyborów są jednoznaczne. Kolejna klęska PiS–u , kolejne zwycięstwo PO, początek dechrystianizacji Polski symbolizowany przez Palikota. Z punktu widzenia politycznego dla każdego, kto ma minimum zdrowego rozsądku jest ewidentne, że od co najmniej czterech lat, istnienie PiS pod wodzą J. Kaczyńskiego było jest i będzie nieszczęściem patriotycznej prawicy.
- Szczegóły
- Kategoria: Blog
- Odsłon: 3611
Dlaczego naszym obywatelskim obowiązkiem jest wyborcza abstynencja ? Dlaczego – jeżeli jesteśmy patriotami i zależy nam na dobru naszych najbliższych, przyjaciół i Polski – powinniśmy nie uczestniczyć w wyborach 9 października br. ? Dlatego, że kampania wyborcza udowodniła raz jeszcze, że w Polsce wybory od 2007 r. są bezmyślnym popieraniem ludzi (wszystko jedno czy z PO czy z PiS), którzy od 4 lat robia co mogą by wyzwolić w nas – obywatelach III Rzeczpospolitej – jak najwięcej złych namiętności.
- Szczegóły
- Kategoria: Blog
- Odsłon: 3470
Sugerując – a prezes J. Kaczyński umie to wyśmienicie -, że kanclerz Merkel została wybrana na to stanowisko w sposób niejasny, co natychmiast czytelnikom i widzom kojarzy się z tajnymi służbami komunistycznymi, prezes PiS popełnia polityczne samobójstwo po raz drugi. Po pierwszym samobójstwie - czyli mianowaniu J. Kaczmarka człowieka „układu” na stanowisko ministra MSWiA w swoim rządzie, J. Kaczyński, przeżył głownie dlatego, że nasi dziennikarze i politolodzy uważają prezesa PiS – dlaczego trudno zgadnąć – za wybitnego polityka.
- Szczegóły
- Kategoria: Blog
- Odsłon: 3577
Jeżeli wybory wygra PO a partia Palikota wejdzie do Sejmu – na co nieuchronnie się zanosi - to Polska będzie rządzona przez najbliższe cztery lata przez koalicję tych obu partii i w ten sposób zrealizuje się scenariusz, który omówiłem w felietonie p.t „Czekam na Palikota PiS -u” opublikowany 27 października 2010 na kilku portalach internetowych (prawica.net, itd.). Przypomnę główne tezy tego artykułu, cytuje
- Szczegóły
- Kategoria: Blog
- Odsłon: 4004
W filmiku wyborczym PiS występuje kilka osób – jak się domyślamy z tej samej rodziny od wnuka do dziadka ; najbardziej śmiały w poglądach jest rzecz jasna dziadek, który kategorycznie stwierdza, że : „nie ma krajów biednych, tylko są źle rządzone” z czego ma wynikać, że jak prezes J. Kaczyński zostanie premierem to kraj będzie dobrze rządzony i Polacy biedni staną się z mety bogaci.