- Szczegóły
- Kategoria: Blog
- Odsłon: 3571
W pierwszej części artykułu napisałem, że odkrycia naukowe XX wieku potwierdzają w coraz większym stopniu wizję natury – ale także historii – zawartą w Starym i Nowym Testamencie. Można sformułować nawet prawo, które mogłoby brzmieć następująco : im więcej informacji o przyrodzie i wszechświecie dostarczają nam nauki eksperymentalne – astrofizyka, biologia, kosmologia – tym prawdziwsze staje się przesłanie chrześcijaństwa.
- Szczegóły
- Kategoria: Blog
- Odsłon: 3116
Przypomnę tylko – bo często czytelnicy oskarżają mnie o jakąś obsesję względem przemiłego prezesa PiS z którym kiedyś w latach 80 – tych prowadziłem długie i ciekawe dyskusje i którego osobiście bardzo lubię - , że bardzo bym chciał żeby J. Kaczyński został na wieczność przywódcą polskiej prawicy pod jednym wszakże warunkiem : aby ta prawica miała jakieś szanse zwycięstwa w jakiś wyborach aby nie przegrywała cały czas i aby jej wyborcy nie mówili że przegrana to wygrana czyli aby nie uprawiali typowego polskiego mistycyzmu a la Słowacki, który w klęskach widzi zwycięstwo.
- Szczegóły
- Kategoria: Blog
- Odsłon: 3233
W Polsce znów rozpocznie się dyskusja o religii chrześcjańskiej. Dla katolików może to być okazja do przypomnienia, że nauka XX wieczna i XXI wieku obaliła wszystkie tzw. dowody na których wspiera sie klasyczny ateizm. Astrofizyka, biblistyka w XX wieku dowiodły niezbicie, że wizja powstania świata zawarta w Biblii jest prawdziwa i że Ewangelie były nie wymysłem lecz reportażami z życia Jezusa. Nauka obaliła ateistyczną ideoligię. Ateizm jest fałszem. Jednak ta prawda nie dociera do ludzi i dlatego funkcjonujemy w przedziwnej sytuacji : im chrzęśćjaństwo - w świetle nauki jest prawdziwsze - tym mniej w nie wierzymy. Dlatego w serii krótkich artykułów przypomnę główne dowody na istnienie Boga, posługując się odkryciami naukowymi XX wieku
- Szczegóły
- Kategoria: Blog
- Odsłon: 4166
Palikotowi nie można odmówić inteligencji i umiejętności formułowania myśli w sposób jasny i przekonywujący do jego racji potencjalnego słuchacza czy telewidza. Jego krytyka Kościoła Katolickiego czy roli i miejsca religii w życiu społecznym jest wyjątkowo precyzyjna i podana – ogłupiałemu członkowi społeczeństwa informacyjnego – na tacy w formie ćwiartki wódki i dobrych zakąsek. Wszystko się zgadza – myśli przeciętny Kowalski : Kościół nie powinien wtrąca się do polityki a państwo powinno być świeckie.
- Szczegóły
- Kategoria: Blog
- Odsłon: 3841
Wyliczmy błędy J. Kaczyńskiego, które – sumując je – oddały rządy w Polsce, na długi lata postkomunistycznej oligarchii, która zamienia nasz kraj w cywilizacyjną pustynię.
- Szczegóły
- Kategoria: Blog
- Odsłon: 3832
Życie polityczne III Rzeczpospolitej przypomina – z każdym dniem coraz bardziej – PRL –owską historię i dlatego aby cośkolwiek zrozumieć z taktyki politycznej Tuska trzeba powtórnie przestudiować metody sprawowania władzy towarzysza „Wiesława” czyli Władysława Gomułki, który do władzy w 1956 r. doszedł przy wsparciu i pomocy tzw. młodych sekretarzy (Matwin, Morawski itd. – kto o nich jeszcze pamięta ?) i natychmiast po usadowieniu się w siodle I sekretarza KC PZPR tow. „Wiesłąw” przystąpił do wykańczania swoich przyjaciół i popleczników. Morawski, Matwin, Staszewski zostali błyskawicznie wyeliminowani z władz PZPR.
- Szczegóły
- Kategoria: Blog
- Odsłon: 3812
Jeszcze kilka lat temu Polska w podręcznikach ekonomistów nazywana była krajem postkolonialnym, który – jeżeli wprowadzi reformy – będzie mógł rozwijać się w rytmie zbliżonym do krajów azjatyckich. Dzisiaj w związku z gwałtownym spadkiem naszego kraju w różnych międzynarodowych badaniach oceniających np. rozwój społeczeństwa informacyjnego czy system edukacji, Polska spadła do rzędu krajów kolonialnych w których rządzą interesy wielkich korporacji i międzynarodowych banków dbających pieczołowicie by ich klienci w Albanii, Bułgarii , Warszawie czy Krakowie nie myśleli, nie kształcili się, tylko konsumowali wyłącznie towary krajów wysoko rozwiniętych.
- Szczegóły
- Kategoria: Blog
- Odsłon: 3861
To, że nieszczęściem PiS –u jest jego prezes jest jasne dla każdego kto współpracował z tą partią – mój przypadek - i wie jak destrukcyjny wpływ na członków tej partii ma J. Kaczyński. Jego ulubionym zajęciem jest czytanie wzajemnych donosów rywalizujących ze sobą frakcji i osób, każdy tyran to robi i bawi się świetnie wzniecając od czasu do czasu wojenki pomiędzy swoimi podwładnymi. Władza J. Kaczyńskiego w PiS jest absolutna. Władza absolutna demoralizuje absolutnie – to jest właśnie przypadek prezesa PiS, który od pięciu lat może każdego jednoosobową decyzją wyrzucić z partii.