Google wprowadza ACTA

Napisane przez mediologia, .

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Google – na swoim oficjalnym blogu – zapowiedział prawdziwą rewolucję, która moim zdaniem zmieni całkowicie funkcjonowanie Internetu i doprowadzi szybkim czasie do ograniczenia wolności w sieci. Google pod presja korporacji multimedialnych zmieni swój algorytm wyszukiwania w ten sposób, ze portale, które były kiedykolwiek oskarżane o tzw. „nielegalne” zamieszczanie  filmów, zdjęć czy piosenek zostaną w wyszukiwaniu zepchnięte na 10 stronę.

ACTA zostaną wprowadzone, tylko, że przez firmę prywatną !!! Zastanówmy się chwilę, jedna piosenka może podlegać kopiowaniu przez dziesiątki portali, których administratorzy nie maja pojęcia, że kopiują coś nielegalnego i za to ich witryny maja być karane? Google zapowiedział, że od przyszłego tygodnia będzie coraz trudniej znaleźć portale „pirackie” w Internecie.

Te portale, które kopiują nielegalnie będą karane w ich klasyfikacji wyszukiwań czyli np. zamiast się znaleźć na 2 stronie listy portali znajda się na 10. Amith Singhal wiceprezydent Googla stwierdził na swoim blogu, ze wszystkie portale, które naruszają prawo copyright, będą karane. Nowe kryterium zostanie dorzucone do 200 już istniejących, które decydują o klasyfikacji portali. Google upublicznił cyfry skarg, żądających wycofanie skopiowanych nielegalnie treści : w ciągu tylko ostatniego miesiąca wyniosła 4,3 miliona czyli więcej niż w trakcie całego roku 2009 r.

Piotr Piętak

Opublikowano w Wszystko o Acta

Drukuj