Wojna Internetowa w Polsce rozpoczęta

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Wojna Internetowa w Polsce rozpoczęta. Wojnę tą wypowiedział Google Polsce. Firma Google rozpoczęła w tym tygodniu kampanię "Legalize Love".

Ma ona wpierać gejów, lesbijski, transseksualistów i biseksualistów oraz promować ich bezpieczeństwo w pracy. Mark Palmer-Edgecumbe z Google'a wyjaśniał, że chce, by pracownicy koncernu, którzy są gejami i lesbijkami, byli poza firmą równie dobrze traktowani jak w biurze.

Na początek kampania wystartowała w Singapurze i w Polsce. Otóż gdyby taka kampanię zainicjowało jakieś stowarzyszenie na rzecz tolerancji, to nie miałbym nic przeciwko temu, ale kampanię taką rozpoczął Googl – praktyczny monopolista w Internecie.

Dyktat kulturowy monopolisty internetowego jest absolutnym skandalem, ponieważ jeszcze raz udawadnia, że proces globalizacji – którego najdobitniejszym przejawem jest Internet – niweluje różnicę między narodami i narzuca uniformizm co prowadzi nieuchronnie do śmierci cywilizacji europejskiej.

Kto dał prawo Googlowi – jeszcze raz podkreślam – monopoliście w sferze Internetu – rozpoczynania takiej zmasowanej kampanii, która przypomina naloty informacyjne? Firma Googla nie ma prawa takiej kampanii przeprowadzać i – moim zdaniem – popełnia ona przestępstwo.

Piotr Piętak

Drukuj E-mail