iPhone 5 uratuje gospodarke Stanów Zjednoczonych

Napisane przez mediologia, .

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Francuski dziennik „Le Figaro” na podstawie informacji uzyskanych z banku Morgan twierdzi, ze sprzedaż najnowszego modelu iPhone 5 firmy Apple’a może zwiększyć PKB USA w czwartym kwartale nawet o 0,5 pkt procentowego.

„ Uważamy, że wypuszczenie iPhone’a 5 może potencjalnie dodać między ¼ a ½ pkt procentowego wzrostu PKB w czwartym kwartale.” stwierdził w spaecjalnym raporcie Michael Feroli specjalista od ekonomii elektronicznej z JP Morgan.

 Sprzedaż iPhone’a 5 może podwyższyć PKB w IV kwartale o 3,2 mld USD, czyli 12,8 mld USD. Feroli prognozuje, że w czwartym kwartale Apple sprzeda 8 mln nowego iPhone’a, który pojawi się na rynku już w środę, co może pchnąć amerykańską gospodarkę do przodu.

Kalkulacja jest prosta: 400 dolarów pomnożonych przez 8 milionów sprzedanych egzemplarzy może dać 3,2 miliardów dolarów dla gospodarki USA w czwartym kwartale, a następnie prawie 12,8 miliardów. Wpływ może być nawet większy, mówi ekonomista. Zatem sukces iPhone'a umożliwia gospodarce USA wyjście z kryzysu.

red. mediologia.pl (żródło - Le Figaro,  Le Monde Informatique)

Opublikowano w Technologie

Drukuj