Druga runda dla Samsunga

Napisane przez mediologia, .

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

6dbe479e-00c3-11e2-bb9e-82f01ec9a245-493x880W wojnie handlowej miedzy firmą koreańską Samsung i gigantem informatyczny Apple znowu doszło do wymiany ciosów po której Apple leży na deskach. Sędzia Lucy Koh z Kalifornii ogłosił, że Samsung może sprzedawać swój tablet Galaxy w Stanach Zjednoczonych. Firma koreańska zdobyła symboliczny punkt: sąd w Kalifornii uchylił zakaz sprzedaży Galaxy Tab 10.1 w Stanach Zjednoczonych. Tylko smartfony są objęte niniejszą decyzją. Sędzia Lucy Koh postanowił zezwolić na sprzedaż Samsung Galaxy Tab 10.1, którego sprzedaż była zakazana w USA od czerwca. Od tego czasu, Samsung uruchomił dwa nowe tabletki, Galaxy Tab 2 10.1 i Note 2, których sprzedaż jest dozwolona. ( o konflikcie miezy firmami : czytaj także tutaj)

Jednak Apple nie zamierza ustępować i koncentruje swoje ataki na najnowszych produktach Samsunga, w tym nowego Galaxy SIII, który jest jest bezpośrednim konkurentem iPhone'a 5. Rozprawa w tej sprawie odbędzie się 6 grudnia. Zakaz sprzedaży Galaxy SIII w USA byłby katastrofalny dla firmy koreańskiej, która nie miałaby możliwości sprzedaży swojego sztandarowego produktu na drugim co do wielkości – po Chinach - rynku smartfonów.

Wyścig szczurów – jak pisze francuski dziennik „Le Monde” - nie jest jeszcze skończony. Samsung postanowił znowu oskarżyć Apple o kradzież patentów.

 

red.mediologia.pl   (źródła - Le Monde, Le Figaro)

Opublikowano w Technologie

Drukuj