Tajemnica mózgu A.Einsteina na tablecia Apple

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

albert-einstein-law-of-attractionFunkcjonowanie mózgu Alberta Einsteina, twórcy teorii względności, który otrzymał Nagroda Nobla w dziedzinie fizyki w 1921 roku będzie można odkryć na specjalnej aplikacji dostępnej na tablecie Appla. Aplikacja ta umożliwi wizualizację mózgu Einsteina, przy pomocy slajdów wykonanych – inna techniką – przez jego ucznia Thomasa Harveya.

Po śmierci genialnego fizyka w 1955 roku patolog, Thomas Harvey dokonał autopsji i ekstraktu mózgu laureata Nagrody Nobla w nadziei umożliwienie naukowcom zaprezentowania i zrozumienia tajemnicy jego geniuszu. Obrazy mózgu Einsteina można pobrać za 9,99 dolarów i umieścić je na tablecie firmy Apple.

Badania nad mózgiem Einsteina wykazały dotychczas, że , że jedna z tych części mózgu Einsteina - precyzyjniej tzw. płat ciemieniowy -, który jest niezbędny do zrozumienia matematyki, był o 15% większy niż u – statystycznie rzez biorąc – innych ludzi. Aplikacja Appla umożliwi naukowcom obserwacje gęstości połączeń neuronowych w różnych regionach mózgu, jednak fotografie mózgu Einsteina były wykonane przed rozwojem nowoczesnych technik medialnych i fakt ten uniemożliwi naukowcom odtworzenie trójwymiarowego modelu mózgu genialnego fizyka.

Slajdy mózgu Einsteina badane były przez m.in. Jacopo Annese badacza mózgów z Obserwatorium Medycznego Uniwersytetu w Kalifornii. Jest to muzeum medyczne które uzyskało finansowanie digitalizacji około 350 slajdów mózgu fizyka. Dochód ze sprzedaży aplikacji Appla przeznaczone m.in. na zbudowanie Muzeum Narodowego Zdrowia i Medycyny w Silver Spring i Chicago, które ma zostać otwarte w 2015 roku.

re. mediologia.pl     (źródła  - Le Monde Informatique)

Portal ogłoszeniowy ze sprzętem apple

Drukuj E-mail