Szkło kontaktowe czyli ubecja na zywo

Napisane przez mediologia, .

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

„Szkło kontaktowe” TVN24 to żenująca audycja, w której dwóch niby-dziennikarzy nabija się z błędów polityków występujących na scenach telewizyjnych, których namnożyło się bez liku. W trakcie audycji, telewidzowie, mogą zadzwonić ze swoimi uwagami i pytaniami do prowadzących program.

 

Niestety – jak za najlepszych czasów PRL –u – nie mogą już krytykować rządu. Red. Miecugow dostaje choroby nerwowej zwanej katatonią popo-owską kiedy słyszy najmniejszy głos krytyczny pod adresem naszej rajskiej rzeczywistości. Kilka dni temu posunął się on jednak do czegoś więcej : do gróźb pod adresem telewidzów, którzy sądzą, że nie żyja w raju.

Pan Andrzej z Lublina rozsierdził red. Miecugowa tak bardzo, iż ten nie mógł się opanować i zagroził widzowi, że w telewizji „mają jego telefon”, więc policja łatwo będzie mogła go namierzyć. Wynika z tego, ze TVN24 współpracuje aktualnie z policją tak jak jej założyciel pan Walter współpracował regularnie z ubecją.

Mija już 11 lat od powstania TVN24 czyli jak tą stacje nazywają warszawiacy – Telewizji Erewań w priwislanskim kraju. Kawały o radiu Erewań rozweselały nas w czasach PRL–u: słuchacz radia Erewań pyta :
- Czy to prawda, że w Moskwie na Placu Czerwonym rozdają za darmo rowery?
Redaktor radia odpowiada:
- Prawda. Ale nie w Moskwie, tylko w Leningradzie i nie rowery tylko zegarki i nie dają za darmo tylko zabierają.
W TVN24 aresztuje się także posiadaczy zegarków.

Piotr Piętak

Opublikowano w Media

Drukuj