Gienek Loska kontra Michał Szpak

Gienek Loska to facet z ciężkimi przeżyciami dosłownie wyrytymi na twarzy na której widać i nieprzespane noce na dworcach i ucieczki przed policjantami  i głód i ,być może tego nie wiemy i obyśmy się nie dowiedzieli, jakieś narkotykowe młodzieńcze nawyki.

 Gienek jest symbolem klęski więc dlaczego chce w programie X Factor osiągnąć sukces? Dlatego, że jest artystą, dodajmy jedynym artystą wśród innych uczestników konkursu, którzy są medialnymi marionetkami w rękach Wojewódzkich czy Szablewskiej. Gienek jest ich wrogiem. On tego świata sukcesu i picu nienawidzi z całego serca co widać w każdym jego spojrzeniu na lawę jurorów. Dlatego go kochamy, bo jest prawdziwy w scenerii pompatycznych fajerwerków, które ośmieszają wszystkich uczestników i widzów tego chłamu.

Gienka jurorzy też nienawidzą, bo on jest inni niż oni, niż to co musza promować. Gienek przegra, ale jego przegrana będzie zwycięstwem sztuki i niezależności artystów nad medialną szmirą, którą prezentuje najpełniej ni to facet ni to transwestyta ni to dziecko przebrane za kobietę czyli ideał Wojewódzkiego Michał Szpak. Pojedynek Loski z Szpakiem to walka między prawie przegranym facetem i startującym do życia homoseksualistą.

To walka między człowiekiem który śpiewając chce przed innymi być sobą a człowiekiem którego ideałem jest ucieczka od siebie samego. Szpakowi ciało przeszkadza, dlatego je przystraja w pióra, dlatego zmienia się ni to w zwierze ni to w upiora. Takich artystów kochają nasi jurorzy i dlatego Szpak wygra i będzie to jego klęska i klęska X-Factor, programu promującego - jak i inne programy TVN - współczesną kulturę w której zanikają różnice między kobieta i mężczyzną.

Gienek Loska nie może wygrać. Gienek Loska przegra i to będzie jego zwycięstwo, bo dzięki jego przegranej mogliśmy zobaczyć jeszcze raz w zakłamanym telewizyjnym świecie, cień normalności.

 

Gienek Loska - Sweet Home Alabama (Rynek Wrocław)

{youtube}ShrfrRaCMcI{/youtube}

  

X Factor - Gienek Loska

{youtube}nCTRIz4_bG0{/youtube}

  

Michał Szpak - I Dont Wanna Miss a Thing

{youtube}NVn35gmylN4{/youtube}

 

Piotr Piętak{jcomments on}

Drukuj E-mail