Napisane przez mediologia dnia . Wysłane Media.

Sensacja dziennik TVN podaje uczciwe informacje

4110855-nowe-studio-faktow-i-tvn24-300-227Dziennik telewizyjny z 5 listopada stacji TVN nadawany o godzinie 19.00, przejdzie zapewne do historii polskich mediów, ponieważ z punktu widzenia teorii informacji było w nim wyjątkowo mało kłamstw, ba więcej manipulowano faktami tyle co kot napłakał, no normalny telewidz znający zagraniczne media – mógł pomyśleć, że siedzi w Paryżu albo Honkongu i ogląda normalne informacje.

Bo trzeba przypomnieć, że nasze dzienniki - w TVN w szczególności – odznaczają się tym, że nie podają informacji tylko przedstawiają bajeczki o naszym kraju. Trzeba także pamiętać, że przez ostatnich kilka lat dziennik TVN był pośmiewiskiem dziennikarskim godnym nauczycieli pana Waltera (założyciela stacji) i jego samego, którzy w latach 70 –tych XX wieku stworzyli komunistyczną telewizyjna propagandę w celu odwrócenia uwagi Polaków od coraz bardziej katastrofalnej sytuacji ekonomicznej.

czytaj o TVN - TVN - telewizja medialnych przekrętówi

 

Uczniowie pana Waltera, dziennikarze TVN –u, niczym wytresowane pieski z zagrody Urbana odwalali przez kilka lat taka samą robotę, jak 30 lat temu komuniści. To nie były dzienniki, tylko Orwell-owskie seanse kłamstwa. Co się im dzisiaj stało? Pierwszy przykład: nadano reportaż – wstrząsający – o wypadkach na kolei w naszym kochanym kraju.

W reportażu przypomniano fakty ewidentne, że mimo miliardowych unijnych dotacji nasze koleje nie są wyposażone w systemy bezpieczeństwa co nas zrównuje – pod względem cywilizacyjnym – z krajami afrykańskimi. Następnie przekazano – w sposób rzeczowy – informacje dnia, że oligarchia postkomunistyczni popiera powołanie Komisji Międzynarodowej ds. zbadania tragedii smoleńskiej. Co – samo w sobie – jest czymś niebywały. Co się wam stało, kochani? Czego się przestraszyliście?

Piotr Piętak