Dziennik TVN - detronizuje Tuska i koronuje Palikota

tvn faktyZ analizy dzienników telewizyjnych TVN wynika jednoznacznie, że postkomunistyczna oligarchia ma dość kompromitującej technokratycznie ekipy PO, która bije wszystkie rekordy nieudolności. Najprawdopodobniej kroplą, która przelała dzbanek była wczorajsza historia  z dachem Stadiony Narodowego. To było światowe pośmiewisko, a jak wiemy na takie ośmieszanie nasza elita jest bardzo czuła.

Przypomnijmy, ze kierownictwo TVN – wywodzące się bezpośrednio z PRL–owskich mediów, pan Walter był twórcą w latach 70–tych XX wieku, TVP2 – ma opanowane do perfekcji techniki manipulowania politykami tzw. „faktami”. Dzienniki TVN nie są tylko – jak niektórzy sądzą – manipulacją czy deformowaniem rzeczywistością, one rzeczywistość tworzą albo ją niszczą.

Fachowcy od wirtualnej rzeczywistości czy raczej teatru symulacji jaki nam fundują codziennie TVN o godz. 19.00 reżyserują „iluzje” w perfekcyjny sposób. Jednak czasami analiza dzienników telewizyjnych tej stacji może nas poinformować o tym co aktualnie rządząca III Rzeczpospolitej (pan Walter jest czołowym jej przedstawicielem) oligarchia postkomunistyczna sądzi o tych, którym nakazała rządzić.

o manipulacji w TVN czytaj - TVN iluzjonizm medialny

 

TVN nie tylko wspierał rząd PO, ta stacja telewizyjna służyła wiernie Tuskowi, lecz od trzech dni TVN zaczyna traktować premiera Tuska tak jak kiedyś traktowała prezydenta L. Kaczyńskiego. Jak TVN traktował (traktuje nadal) PiS? Pamięć ludzka jest krótka więc przypomnę, że po morderstwie działacza PiS w lokalu tej partii w Łodzi., red. Miecugow stwierdził, że w gruncie rzeczy mamy do czynienia z wypadkiem „banalnym”.

W kilka godzin później red. Justyna Pochanke w dzienniku o godz. 19 prezentuje materiał informacyjny stwierdzając: "Jarosław Kaczyński po ataku na biuro poselskie zwołuje konferencję prasową i... sam atakuje". Wynikało z tego, że atak J. Kaczyńskiego jest tym samym co morderstwo. Jacek Pałasiński natomiast w artykule p.t „Obojętni na nienawiść” (Rzeczpospolita 29 października 2010 r) stwierdził z rozbrajającą szczerością :


„Zdarzało się, że niektórzy Politycy Platformy Obywatelskiej nie pozostawali dłużni politykom Prawa i Sprawiedliwości – ale nie odwracajmy kota ogonem. Przemoc nie jest częścią arsenału politycznego umiarkowanych sił politycznych, chadecji, dzisiejszej polskiej lewicy czy liberałów. Posługują się nią polityczni ekstremiści. A niestety to, co wydawało się podczas swoich narodzin początkiem polskiej chrześcijańskiej demokracji, stało się destrukcyjną siłą ekstremistyczną, dla której przemoc słowna stała się orężem walki. Dlatego też zadałem w swoim blogu pytanie, czy to morderstwo nie było częścią jakiegoś diabolicznego planu, (podkreślenie – moje) ale prawdopodobnie kryje się za tym po prostu choroba psychiczna.”.

Abstrahując od intelektualnej zawartości tego fragmentu, zdanie : „Dlatego też zadałem w swoim blogu pytanie, czy to morderstwo nie było częścią jakiegoś” diabolicznego planu” sugeruje - przynajmniej czytelnikowi wychowanemu w PRL-u, (jestem ostrożny) , że to J. Kaczyński zorganizował zamach na siebie samego, czyli, że PiS zastosował metody polityczne spopularyzowane w „Człowieku z marmuru”.

Jak zapewne czytelnik pamięta w arcydziele A. Wajdy główny bohater jest wraz ze swoim przyjacielem oskarżony o kierowanie grupą terrorystyczną i na pytanie prokuratora, kogo to terroryści zamierzali zlikwidować bohater pracy socjalistycznej stwierdził, że samych siebie. PiS zamachnął się sam na siebie. J. Kaczyński wykonał egzekucje na sobie samym.

Oczywiście dziennikarze TVN nigdy tak nie potraktują Tuska, ale zaczynają się z niego wręcz naśmiewać a to oznacza, że koniec premiera jest bardzo bliski. Ulubionym chwytem, mającym na celu ośmieszenie polityka, propagandzistów z TVN - u jest takie skrócenie jego wypowiedzi by telewidz mógł zobaczyć głupotę mówiącego.

Ten trik powtarzano nieustannie wobec braci Kaczyńskich, wczoraj zastosowano go wobec premiera Tuska, który w tej manipulacyjnej mozaice rzeczywiście wypadł słabo. Ale to nie koniec – dziennikarze TVN –u, którzy jeszcze tydzień temu dali by się za Tuska pokroić, dzisiaj go krytykują. Durczok nawet ośmiela się to sformułować na swoim blogu. Innymi słowy TVN detronizuje premiera i koronuje Palikota, który dla wystąpił w ”Kropce nad i” jako przyszły premier III Rzeczpospolitej.

Piotr Piętak

  • Utworzono .
  • Kliknięć: 3411