Napisane przez mediologia dnia . Wysłane Newsy Linux.

Linux doi krowy

Przedstawiamy ciekawe zastosowania systemu Linux, w tym kilka bardzo intrygujących. Mając liczną rzeszę wielbicieli, system Linux dotarł niemal wszędzie, również do miejsc, gdzie nigdy byśmy się jego obecności nie spodziewali.

Linux...doi krowy. Firma DeLaval produkuje roboty do dojenia krów, które nie tylko, że pracują pod kontrolą oprogramowania Linux, ale pozwalają również rolnikowi kontrolować urządzenie zdalnie za pośrednictwem łącza radiowego.

Linux w motocyklu. TTX02 firmy Mavizen jest jednym z pierwszych wyścigowych motocykli naszpikowanych elektroniką. Można powiedzieć, że jest to pierwszy laptop na kołach. Pojazd dysponuje pokładowym serwerem sieciowym z własnym IP, działającym pod nadzorem systemu operacyjnego Linux oraz modułem Wi-Fi, zapewniającym mu łączność z Internetem w zasięgu sieci bezprzewodowych. Platforma ta może być podłączona do notebooka za pomocą portu USB.

Inwazja linuksowych robotów. Isamu - to pierwszy podobny do człowieka robot (humanoid) pracujący pod kontrolą systemu Linux, wyprodukowany w 2001 r. Od tego czasu na świecie powstało wiele robotów opartych na Linuxie. Można tu wymienić np. zabawkę dinozaura Pleo czy przemysłowego robota Katana Robotic Arm, produkowanego przez firmę Neuronics.

 opr. redakcja portalu  www.mediologia.pl{jcomments on}