Wojna na tytuły portali wp i onet ?

Redaktorzy wszystkich portali internetowych i gazet codziennych wiedzą doskonale, że czytelnik dzisiejszy czyta tytuł artykułu, dwa pierwsze zdania i jego zakończenie. Tytuł decyduje o wszystkim, musi szokować, porażać i zmuszać czytelnika do otwarcia strony.

Coraz częściej się zdarza, że tytuł – a był to kiedyś dziennikarski standard – nie odpowiada zupełnie treści artykułu. Na naszych oczach kultura internetowa dokonuje gwałtu na odwiecznej zgodności między tytułem a zawartością tematyczną artykułu.

Świat w Internecie jawi się jako seria morderstw, wybuchów wulkanu, katastrof, skandali politycznych i nagich celebrytek które (nieudolnie) udają aktorki. Polskie portale internetowe nie muszą zajmować się ani morderstwami ani skandalami ani  wybuchami wulkanów, wszystkie te sensacje to pikuś w porównaniu z osobą prezesa PiS J. Kaczyńskiego, który wg redaktorów wp i onetu jest ucieleśnieniem skandalu sensacją sama w sobie.

Czegoż to prezes PiS–u nie wyrabia kogo nie obraża komu nie grozi. Czytajmy tytuły, bo one nam prawdy dostarczą:  "Kaczyński uraził moje patriotyczne uczucia", "Kaczyński podpala kraj. Będzie wojna domowa" kim to J. Kaczyński nie jest  i kim nie będzie - "Kaczyński to patologiczny zabójca"? , "Kaczyński jest drżący i podszyty tchórzem", "Prezes PiS stał się jeszcze bardziej brutalny", „Szefowa PJN: Kaczyński jest pomagierem Tuska”, "Jarosław Kaczyński pójdzie do piekła".

Groza ogarnia czytelnika, ale to bynajmniej nie wszystko do tego bukieciku trzeba dorzucić kwiatki z rozmyślań współczesnych polskich intelektualistów, którzy twierdzą, że:  „Smolar: te słowa Kaczyńskiego były straszne” ,  „Biskup Pieronek o słowach szefa PiS: ja już tego nie słucham, szkoda czasu”  i ostatnia perełka jednego z naszych dziennikarzy  „Kaczyński - nie wiedział, co powiedział?” .

Aby zakończyć optymistycznie mam pomysł dla bezrobotnych: załóżcie portal ze słowem „tytuły” w nazwie i wymyślajcie tytuły do komunikatów z frontu wojny przeciwko prezesowi PiS np.:   „PiS zdycha – krowy dają mleko”, „Kaczyński chory – będą autostrady , „PiS spsił się i zdechnie niebawem ”, „PO – im mądrzej tym głupiej”. Po bandzie kochani a skuteczność zapewniona.

 

Piotr Piętak

Drukuj E-mail