Napisane przez mediologia dnia . Wysłane Internet.

Zwycięstwo piratów - bezpłatana wymiana plików gwarantowana

cybercrimesKim Dotcom zaprezentował serwis Me.ga, (dokładniej mówiąc domenę) , gdzie w detaliczny sposób wyjaśniono, jak będzie funkcjonowała nowa strona. Nie da się ukryć, że nowości mogą być prawdziwym rajem dla osób, które wymieniają się plikami w sieci.

Podstawową zaletą nowego portalu Mega jest wysoki poziom bezpieczeństwa. Kiedyś przechowywanie i przesyłanie tajnych informacji wymagało instalowania na dysku dodatkowych narzędzi - zauważają autorzy nowego serwisu. - Teraz cały proces szyfrowania i deszyfrowania odbywał się będzie w oknie przeglądarki w locie. Mega może więc przechowywać na swoich serwerach informacje w zaszyfrowanej formie, co znacznie utrudni ich ewentualne kasowanie przez antypiratów. To ty przechowujesz klucze do plików w chmurze, nie my - czytamy na stronie Mega.

W przyszłości nie będziemy również musieli instalować na dysku żadnych dodatkowych narzędzi. Kiedyś musiałeś wgrywać Mega Manager na wszystkich komputerach, z których wykorzystywałeś Megaupload. Teraz szybki proces wysyłania i pobierania plików jest integralną częścią witryny Mega - czytamy na stronie.

czytaj o piratach:  tutaj...

Następca witryny Megaupload ma przybrać wręcz formę zdalnego dysku, który zamontować będzie można obok fizycznych urządzeń. Dzięki szyfrowaniu, Mega będzie mogło również korzystać z wielu różnych centrów danych rozsianych po całym świecie, a to z kolei powinno przełożyć się na szybsze transfery plików.

Na stronie głównej usługi czytamy, że już 20 stycznia nowa witryna zmieni świat. Biorąc pod uwagę popularność Megaupload, a także oddanie użytkowników po tym, jak została zamknięta, rzeczywiście można się spodziewać nowej fali udostępniania plików w sieci.
Jeśli użytkownicy będą się mogli wymieniać danymi, które odszyfrowywane będą dopiero na ich lokalnych maszynach, może to być jednocześnie cios dla organizacji walczącej z piratami. Nie będą one mogły już w prosty sposób dowieść, co faktycznie ściągał dany internauta.

red. mediologia.pl  (źródła  www.di.com.pl, AFP)