Antysemityzm 2.0 kwitnie na Twitterze

twitter1Rzut oka na najgorętsze tematy na Twitterze ujawnia pewne nieprzyjemne niespodzianki. Środa, 10 października na portalu zajmującym się tematyką żydowska we Francji ukazuje się informacja, że jednym z słów kluczowych na Twitterze w tym kraju jest „Dobry Żyd”.

Otóż okazuje się, ze jednym z najbardziej zapalnych tematów na Twitterze są humory antyarabskie i antysemickie. Szczególnie młodzi w nich gustują, a klucz „DobryŻyd” (w domyśle dobry Żyd – martwy Żyd) jest bardzo często przez młodzież używany.

Portal Jewpop.com poświęcił artykuł problemowi "antysemityzm 2,0", który opisuje jako należący do "generacji z wszystkiego można się śmiać": "pokolenie przesiąkniętego przekonaniem, że ma o prawo kpić ze wszystkiego, że Żydzi przesadzają itd. Internauci wypowiadając się na temat tego artykułu, stwierdzali – i to oburzeni -, ze każdy ma prawo do żartu, że Żydzi ze swojej  historii i zagłady w obozach śmierci zrobili temat tabu i że kreują się na odwieczne ofiary nie rozumiejąc, że takie żarty są normalne.

Niespodzianka: autorami tych opinii są dzieci arabskie.

red. mediologia.pl  (źródło - Le Monde)

Drukuj E-mail