Czy Google+ zagrozi Facebookowi?

google ripplesCzy Google+ może zagrozić Facebookowi? Patrząc na statystyki rozwoju Googla+ w Polsce wydawałoby się, że to wykluczone, są one – w porównaniu z innymi krajami – katastrofalne, ale sadzę, że przyszłość należy jednak do Google+, który dysponuje funkcjami o których Facebook mógłby tylko pomarzyć.

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak Twoje posty podróżują po Internecie? Jedną z bardziej interesujących funkcjonalności Googla+ jest Ripples (z ang. - wsady wody) tworzący “interaktywną grafikę przedstawiającą publiczne udostępnianie dowolnego wpisu w Google+, co pozwala prześledzić sposób jego rozpowszechniania w internecie i ułatwia znajdowanie nowych, interesujących osób do obserwowania. W polskojęzycznej wersji Google+ ta funkcje nazywa się Echo.

Chociaż Echo wyświetla wiele ciekawych informacji, tak naprawdę nie pokazuje wszystkich wykonanych czynności. W przypadku osób początkujących Echo pokazuje jedynie dane z ostatnich 53 dni. Dodatkowo Echo bazuje wyłącznie na operacjach publicznego udostępniania, dlatego może pojawić się rozbieżność między liczbą udostępnień widoczną we wpisie i liczbą udostępnień pokazywaną przez Echo. Dostęp do Ripples możesz uzyskać z dowolnego wpisu publicznego w strumieniu.

W tym celu po prostu kliknij strzałkę menu rozwijanego u góry wpisu, który Cię interesuje i kliknij Wyświetl Ripples. Strzałki pokazują trajektorię postu i jego progresję wśród kręgów zidentyfikowanych ludzi, którzy mają wspólne zainteresowania. Rozmiar koła zależy od długości łańcucha reakcji, która wywołał wpis.

Google+

Twoja strategia komunikacyjna powinna również rozważyć rozwój Twojego wpisu w czasie. Google+ Ripples pozwala nacisnąć przycisk odtwarzania i obserwować upowszechnianie się wpisu minuta po minucie.

A to nie wszystko, jest również wykres przedstawiający szczyty popularności wpisu, statystyki dotyczące średniej długości łańcucha, łańcuch najdłuższy, średnia liczba akcji na godzinę itd. Echo+ to świetne narzędzie i dzięki niemu wróżę Google+ szybki rozwój.

Podziel się swoją opinią - dodaj komentarz

Piotr Piętak  

źródła - Le Monde Informatique, AFP

Drukuj E-mail