Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 

 

255043Wśród firm, które w 2011 roku najlepiej wynagradzały swoich menedżerów znalazły się Comarch i Asseco Poland - wynika z raportu "Wynagrodzenia członków zarządów spółek IT notowanych na GPW w Warszawie w 2011 roku", wydanego przez Sedlak&Sedlak.


Z raportu wynika, że w 2011 roku najwięcej zarobił Janusz Filipiak - prezes zarządu firmy Comarch, którego wynagrodzenie wyniosło 11 856 296 PLN. Na kolejnych miejscach znalazły się osoby zasiadające w zarządzie Asseco Poland. Prezes zarządu - Adam Góral oraz wiceprezes zarządu - Zbigniew Pomianek otrzymali po 2 100 000 PLN. Natomiast dwaj pozostali wiceprezesi zarządu spółki - Tadeusz Dyrga oraz Przemysław Sęczkowski zarobili po 1 900 000 PLN.

"Wynagrodzenia prezesów i wiceprezesów w spółce Comarch i Asseco Poland nie powinny dziwić. Wymienione firmy to potentaci na rynku informatycznym w Polsce, stale rozszerzające swoją działalność na rynkach zagranicznych" - mówi Krzysztof Belczyk z Sedlak & Sedlak. Tylko te dwie spółki w ostatnich latach generowały łącznie przychody stanowiące ponad połowę przychodów wszystkich spółek IT notowanych na giełdzie w Warszawie. Dlaczego prezesi firm informatycznych zarabiaja tak gigantyczne sumy? Odsyłamy do artykułu: Czarna księga procesu informatyzacji.. 

Dlaczego w krajach postkomunistycznych prezesi firm zarabiaja więcej niż ich koledzy z Zachodu? I to o wiele więcej.

red. mediologia.pl   (źródło - ComputerWorld)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

1

E-korupcja.pl - E-book

Pierwsza książka o korupcji w informatyzacji

Dowiesz się z niej:

  • jak firmy amerykańskie korumpowały polskich ministrów.
  • dlaczego informatyzacja ZUS nie jest jeszcze zakończona.
  • dlaczego płacimy więcej od amerykanów za nasze systemy informatyczne.
  • co robić by wyrugować korupcję

e-korupcja

Darmowy Kurs Linux

Gościmy

Odwiedza nas 144 gości oraz 0 użytkowników.